• TEST zesilovače ONKYO A-9150

  • TEST zesilovače ONKYO A-9150
  • TEST zesilovače ONKYO A-9150

  VÝROBNÍ KATALOG ZNAČKY ONKYO (KTERÁ TVOŘÍ RELATIVNĚ ČERSTVĚ SPOLEČENSTVÍ S DRUHOU ZNÁMOU FIRMOU PIONEER, ALE TAKÉ POD NÍ PATŘÍ TŘEBA TEAC A ESOTERIC) ČÍTÁ PĚKNOU ŘÁDKU KOMPONENTŮ S VELKÝM AKCENTEM NA DOSTUPNOU ELEKTRONIKU. NEJNOVĚJŠÍM PŘÍRŮSTKEM JE INTEGROVANÝ ZESILOVAČ A-9150, EVOLUČNÍ VERZE POPULÁRNÍHO STŘEDNÍHO MODELU A-9050.

  • TEST zesilovače ONKYO A-9150

  A-9150 asi nemůže být klasičtěji pojatým zesilovačem - stroj má klasický tvar, čelnímu panelu dominuje velký otočný ovladač hlasitosti přímo uprostřed. O kousek níž a vlevo najdete korekce basů, výšek a vyvážení kanálů, úplně na kraji ještě volič aktivních reprosvorek a kousek nahoře spínací tlačítko, v pravé polovině je pěkně v řádce série maličkých diod indikujících aktivní vstup a vedle nich jejich rotační volič. Ve spodní řadě najdete dvě tlačítka - jedno pro odstranění korekcí ze signálové cesty, druhé je označené "Phase Matching Bass". Je tu ještě maličký přepínač pro přepnutí přenoskového předzesilovače na MC režim a velký výstup na sluchátka.

  Onkyo A-9150 je férově vzorný integrovaný zesilovač, který představuje jednu z nejlepších středoproudých voleb pro moderní A/V sestavy. Dobrá výbava, férová cena, cit pro nestrannou reprodukci (s plusy i mínusy toho, že uslyšíte nahrávky jaksi "bez filtru") a schopnost obstát v každodenním "normálním" provozu. Za své peníze byste možná v určitých okamžicích chtěli trochu více šťavnatosti nebo snad jiskry, ale všeobecně vyrovnaný a spořádaný zvukový projev se zase na druhou stranu snadno neoposlouchá. Pokud tak hledáte dobře fungující stroj s komplexní výbavou, který si plně zaslouží označení high fidelity, A-9150 je právě takový.