ONKYO TX-SR494 + HDMI kabel ZDARMA


 • Popis
 • Další fota
 • Oddělení
 • Výrobce
 • Novinky
 • 7.2, 135W/k/6?, HDMI (4in, 1out; 4k/60p, HDCP2.2, HDR); Bluetooth; dekodéry HD formátů vč. D. Atmos a DTS:X; funkce Dolby Atmos Height Virtualizer a DTS Virtual:X; 384kHz/32bit DAC, výkonné diskrétní zesilovače, kal. mikr., zóna B; snadná konfigurace.


  Barva:černá, stříbrná
  (barvu upřesníte v obj.košíku v poli Komentáře)

  Model TX-SR494 je vybaven nejnovějším systémem Dolby Atmos a technologií Dolby Atmos Height Virtualizer. Prostorové zvuky je možné zvýšit pomocí DTS Virtual: X. Tento přijímač je navíc připraven na zábavu s 4K HDR, také streamování je díky Bluetooth plynulé a jednoduché. Dále nabízí již 7.2 -kanálový diskrétní napěťový zesilovač s výkonem 160 W na kanál a 4- Ohm schopností pohonu, či linkový výstup pro B zónu. Nechybí tradiční dekodéry prostorového zvuku Dolby True HD a DTS-HD Master Audio. Nejnovější Dolby Atmos a DTS:X se s dalšími klíčovými vlastnostmi systému starají o vytvoření virtuálního prostorového 3D zvuku také při rozšířené konfiguraci 5.5.2.

  Zvuk je opravdu nadupaný
  Akustická dokonalost se opírá taktéž o Dolby Surround a DTS Neural:X, což jsou technologie pro upmix a umějí přepočítat starší formáty prostorového zvuku až po nejnovější s horními zvukovými kanály. I tady lze využít jakékoli konfigurace reproduktorů. Správné nastavení prostorového zvuku zajišťuje pokročilá technologie AccuEQ Room Acoustic Calibration (pokojová akustická kalibrace), jenž pomocí mikrofonu nastaví zpoždění zvuku a upraví též charakteristiku zvuku podle akustiky místnosti. Umí automaticky nastavit ideální přechodovou frekvenci mezi reprobednami a aktivním subwooferem. Nechybí ani Subwoofer EQ a AccuReflex.

  Další vybavení
  Výstupy HDMI jsou čtyři, jeden s ARC, zajištěna je kompatibilita s 4K HDR (Dolby Vision, HLG, HDR10, BT.2020) a s 3D. Vlastnosti připojení dále ovlivňují 2 digitální audio vstupy (optický a koaxiální, přiřaditelný), 3 analogové audio vstupy (přiřaditelné), Zóna B pre- / line-out a 2 předvýstupy pro subwoofer. Na displeji lze sledovat příslušný formát videa. USB vstup na zadní straně slouží k napájení ChromeCast. Funkce Vocal Enhancer, řízená DSP, se zasazuje o lepší hlasovou slyšitelnost dialogů pomocí dálkových tlačítek nebo ovládacích prvků na předním panelu, okno OSD zobrazuje data formátu média pro rychlé potvrzení. Optimální uživatelskou činnost dále zvyšuje výkonový transformátor s nízkým šumem, vysoce výkonný 7- kanálový analogový zesilovací systém a diskrétní tranzistory s vysokým výkonem. Platí podpora HDCP 2.2, 4K / 60p, HDR, barevný prostor 4: 4: 4, 3D video, ARC (Audio Return Channel), DeepColor , xvColor a LipSync přes HDMI. Je integrován přímý režim pro zdrojově autentický stereo zvuk.

  Pro pohodlnější poslech
  Bezdrátová technologie a nepostradatelná funkce Bluetooth podporuje vysoce kvalitní audio streaming z telefonů, tabletů a PC. Hudba je optimální, vylepšena o kvalitu komprimovaného zvuku. Přidanou hodnotou je průvodce rychlým připojením na zadním panelu pro nastavení bez napětí a ovládání synchronizace A / V. Funkce Direct Power On slouží k zapnutí přijímače, je-li stisknuto tlačítko vstupu na dálkovém ovladači nebo na předním panelu.

  Specifikace produktu :
  Výrobce : Onkyo
  Počet kanálů : 7.2
  Výkon na kanál (W) : 155 (1kHz, 6?, 10% THD, 1ch) / 135 (1kHz, 6?, 1% THD, 1ch)
  Frekvenční odezva od (Hz) : 10
  Frekvenční odezva do (Hz) : 100000
  Odstup signál / šum (dB) : 109
  THD+N (%) : 0,08
  Podpora impedance repro. (?) : 42461
  Přední repro. terminály : A (1 pár)
  Analogový vstup : RCA
  Analogový výstup : RCA (Line), RCA (Subwoofer), Jack (6,35 mm)
  Počet zón (reproduktory) : ?
  D/A převodník : Premium AKM
  Digitální vstup : Koaxiální RCA, Optický, USB-A
  Digitální výstup : ?
  Síťové připojení : ?
  Lokální streamování : Bluetooth
  Nadstandardní BT kodek : ?
  Rádio : FM, AM
  PCM - vzorkování (kHz) : až 384
  PCM - kvantování (bit) : až 32
  DSD : ?
  Surround - objektové formáty : Dolby Atmos, DTS:X, Dolby Atmos Height Virtualizer, DTS Virtual:X
  Surround - upmixing : Dolby Surround, DTS Neural:X
  Surround - kodek : Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio
  Barevné formáty : Dolby Vision, HLG, HDR, HDR10, BT.2020
  Video technologie : 3D, 4K upscaling, 4K nativní
  HDMI - funkce : HDCP 2.2, CEC, ARC
  HDMI - vstupy : 4
  HDMI - výstupy : 1
  Šířka (mm) : 435
  Výška (mm) : 160
  Hloubka (mm) : 328
  Hmotnost (kg) : 8,2

  Japonské Onkyo má v nabídce AV receivery pro domácí kino od těch základních modelů, až po špičkové a patřičně drahé přístroje. V kategorii cenově nejdostupnějších Onkyo tradičně boduje výborným poměrem cena/výkon.
  Přesně sem spadají dvě novinky, AV receivery TX-SR393 a TX-SR494, oba přístroje už nabídnou 3D zvuk Dolby Atmos, ale také virtuální 3D zvuk z jakékoliv konfigurace reproduktorů.

  AV receiver Onyko TX-SR393 bude nejlevnějším, základním modelem pro tento rok. Nabídne 5.2 kanálový zesilovač s výkonem 155 W na kanál, přičemž potěší možnost využít pro přední pár bedny s impedancí 4 ohmy, či linkový výstup pro B zónu. Kromě tradičních dekodérů prostorového zvuku jako jsou Dolby True HD a DTS-HD Master Audio nabídne i nejnovější Dolby Atmos a DTS:X, a to v konfiguraci 3.2.2. Další klíčovou vlastností mají být technologie Dolby Atmos Heigith Virtualizer a DTS Virtual:X, obě se starají o vytvoření virtuálního prostorového 3D zvuku i při základní konfiguraci reproduktorů 2.1, tedy v sestavě bez efektových reprosoustav.

  Dále nechybí ani Dolby Surround a DTS Neural:X, technologie pro upmix, tj, přepočet starších formátů prostorového zvuku až na nejnovější s horními zvukovými kanály, nicméně lze využít jakoukoliv konfiguraci reproduktorů.

  O správné nastavení prostorového zvuku se postará technologie AccuEQ Room Acoustic Calibration, která pomocí mikrofonu nastaví nejen zpoždění zvuku, ale upraví charakteristiku zvuku dle akustiky místnosti, nebo automaticky nastaví ideální přechodovou frekvenci mezi reprobednami a aktivním subwooferem.

  Čtyři HDMI vstupy doplňuje jeden výstup, receiver je kompatibilní s 4K HDR (Dolby Vision, HLG, HDR10, BT.2020), s 3D, přičemž displej vás informuje, jaký formát videa je k dispozici. Samozřejmě nechybí tři analogové vstupy a dva digitální. USB na zadní straně pak poslouží pro napájení například ChromeCastu. Pro streamování hudby je pak k dispozici v dnešní době už povinný Bluetooth.

  Vyšší model Onkyo TX-SR494 nabídne především zesilovač již v konfiguraci 7.2, výkon má být 160 W na kanál, takže umožní využít pro prostorový zvuk Dolny Atmos využít konfigurace 5.5.2, jinak výbava AV receiveru bude zcela shodná s modelem TX-SR393.